مونولوگ

مونولوگ
Instagram

آخرین مطالب

گودی

جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۷ ق.ظ
داشت در کاری شکست می خورد که هر زنی روی زمین بدون اینکه زور بزند، انجام می داد. کاری که نمی بایست تقلا تلقی شود، تقلا از آب در آمده بود. حتی مادر خودش، با اینکه تمام و کمال بزرگش نکرده بود، اما دوستش داشته بود؛ هیچ شکی در این نبود. ولی گوری وحشت داشت که از حالا کم آورده باشد و دیگر نتواند خودش را به بلا برساند.

عشقش به اودایان نه قابل تشخیص بود نه سالم و دست نخورده، روی این عشق همیشه خشم سوار می شد و توی وجودش زیگزاگ می رفت-مثل یک جفت حشره ای که بخواهند جفت گیری کنند. خشم از اودایان به خاطر این که مرده بود وقتی می شد زندگی کند. خشم از او به خاطر این که برای گوری خوشبختی آورده بود و بعد آن را گرفته بود و برده بود. به خاطر این که به گوری اعتماد کرده بود ولی بعد به او خیانت کرده بود. به خاطر این که به فداکاری باور داشت ولی آخرش آن همه خودخواهی کرده بود.

دیگر دنبال نشانه هایی از اودایان نمی گشت؛ این حسهای زودگذر دیگر او را آرام نمی کرد که اودایان ممکن است توی اتاق باشد، و وقتی دارد سر میزش کار می کرد، از بالای شانه اش نگاه کند. روزهایی بود که هیچ به او فکر نمی کرد و یادش نمی افتاد. هیچ چیزی از اودایان به آمریکا نیامده بود. جز بلا، اودایان حاضر نشده بود همراهش به اینجا بیاید.(ص صد و نود و نه)

گودی، جومپا لاهیری، امیرمهدی حقیقت، نشر ماهی                                      

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۵/۲۴
حورا رستمی

نظرات  (۳)

۰۲ شهریور ۹۳ ، ۰۵:۲۰ ثانیه های سفالی
من مترجم دردها رو از جومپا لاهیری خوندم خیلی دوستش داشتم.حتما این رو هم به لیست کتاب هام اضافه میکنم. ممنون از معرفی :)
پاسخ:
امیدوارم از خواندن این یکی هم خوشت بیاد.
اول اینکه ممنونم که سرزدید و دوم اینکه دیدن وبلاگتون احساس خوبی بهم داد و با خوندن پست بیا روی این کاناپه عکس دو نفره بگیریم مور مور شدم...دوستای مشترک زیادی داریم.موفق باشید
پاسخ:
ممنون مریم عزیز :)))
خیلی دوست دارم برم سروقت این رمان اما خیلی وقت ندارم
پاسخ:
امیدوارم وقت خواندنش را پیدا کنی.

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.