مونولوگ

مونولوگ
Instagram

آخرین مطالب

آقای جودت و پسران(حرف آخر)

جمعه, ۹ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۵۲ ب.ظ

نصفه شب بود و محله سوت و کور. سگی ولگرد وسط خیابان برای خود پرسه می زد. ماشینی مقابل دکه ی روزنامه فروشی پارک کرده بود که درش باز بود، اما نه توی ماشین کسی به چشم می خورد نه دور و برش. دور میدان، تابلو تبلیغاتی یکی از مغازه ها خاموش و روشن می شد. همان لحظه، یک تاکسی به سرعت از خیابان نیشان تاشی گذشت. صدای موسیقی یی که از تاکسی می آمد، همراه بوق ممتدی که راننده ی تاکسی بدون دلیل و پیوسته می زد، بر شیشه های تمامی آپارتمان های دو ور خیابان طنین می انداخت. احمد، هنوز متوجه آن تاکسی بود که در ماشینی که مقابل دکه ی روزنامه فروشی پارک کرده بود بسته شد، و تا احمد آمد راننده را ببیند، ماشین به سرعت حرکت کرده و از آن جا دور شد.

سپس تا دقایقی هیچ صدایی به گوش نمی رسید، طوری که احمد، حتا با صدای وزوز لامپ های نئون از روی مهتابی خم شده و دقیق تر نگاه کرد، یک آن در یکی از سطل های زباله شهرداری به خاطر باد ملایمی که دور سطل زباله جمع شده بودند جستی زده و به آنی از نظرها ناپدید شوند. و چون دقیقه ای گذشت و گربه ها وضعیت را معمولی دیدند، به آرامی به سطل زباله نزدیک شده و به گشتن میان زباله ها ادامه دادند. احمد در حالی که دلیلش را نمی دانست اما از دیدن این منظره به وجد آمد! سرش را بالا گرفته و به آسمان نگاهی انداخت. هوا آرام بود و آسمان هیچ ویژگی خاصی نداشت. و احمد، با این احساس که همه جوره برای کارکردن آماده است، به آرامی به سمت اتاق نشیمن رفت.(صفحه آخر کتاب)


بالاخره این کتاب حجیم هم تمام شد. داستان در فصل آخر کتاب چندین سال جلوتر رفته و این دفعه از زبان احمدپسر رفیک و کوچک ترین عضو خاندان جودت بیان شود.

از نوزده مرداد مطالعه این کتاب را شروع کردم و امروز هم بعد از پنجاه روز تمامش کردم. فکر نکنم حالا حالا سراغ کتابی با این حجم بروم.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۷/۰۹
حورا رستمی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.