مونولوگ

مونولوگ
Instagram

آخرین مطالب

دو کتاب

يكشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۵، ۰۹:۱۷ ب.ظ

اما کاری که یوگنی به عهده گرفته بود آسان نبود. گاهی گمان می کرد تاب ادامه این تلاش را نخواهد داشت و کار به جایی خواهد رسید که او ناگزیر ملک را بفروشد. همه تلاش هایش به هدر می رفت و مهمتر از همه آبرویش بود. معلوم می شد نتوانسته است پایداری کند و کاری را که به عهده گرفته است به انجام برساند. این مسئله او را بیش از همه چیز نگران می داشت. یک سوراخ را نگرفته سوراخ دیگری پیدا می شد که او انتظارش را نمی داشت.(ص نوزده)

یک داستان کم حجم با ترجمه ای روان درباره یوگنی ایرتنیف که دست به کارهای ناپسندی می زند که باعث نابودی خود و اطرافیانش می شود.

*********************************************************

بخشهایی از کتاب ضد حالات

اولین شبکه اینترنت هسته ای کشور امروز با حضور جمعی از مقامات کشور افتتاح شد. این شبکه قادر است به کلیه منازل اینترنت سرعت بالا با پهنای باند 10 مگابیت بر ثانیه ارائه کند. جالب است بدانید این پهنای باند در مقایسه با اینترنت های 20 سال پیش که نهایتاً 512 کیلوبیت بر ثانیه داشتند و به اینترنت های هندلی شهره بودند از افزایش قابل توجهی برخوردار است. 20 سال پیش مردم برای ارسال یک ایمیل مجبور بودند دو تا سه ثانیه وقت خود را تلف کنند.(اخبار بیست سال آینده، ص دوازده)

 

برادرم دو فرزند دوقلو دارد به نام های ایمان و پیمان. که بسیار به هم شبیه اند. یک شب ایمان از شدت دندان درد همه را کلافه کرده بود. برادرم صبح او را از خواب بلند کرده بود و برده بود دندانپزشکی و یکی از دندان های خرابش را کشیده بود. هنگامی که برگشته بود خانه دیده بود هنوز صدای آه و ناله ی دندان درد می آید. برادرم به جای اینکه ایمان را ببرد، پیمان را برده بود!(اندرحکایت شاعری،ص هشتاد و هفت)

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۴/۲۰
حورا رستمی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.