مونولوگ

مونولوگ
Instagram

آخرین مطالب

در ستایش عکاسی از طبیعت

يكشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ

از وقتی که دوربین کوچک و ارزان قیمتم را خریدم. و به فکر عکاسی افتادم اونم برای دل خودم و بیشتر به صورت سرگرمی، به هیچ چیزی جزء عکاسی طبیعت فکر نکردم. درسته که عکاسی شاخه های مختلفی داره که هر کدامشان جذابیت خاص خودشان را دارند، مثل عکاسی خیابانی، عکاسی پرتره، عکاسی مینیمال، عکاسی چیدمان و... . 

و گاهی برای تنوع هم شده سراغ شاخه های دیگر می روم،اما هیچ کدامشان برای من جذابیت عکاسی از طبیعت رو نداره.

وقتی ساعتها زیر آفتاب می ایستی تا سوژه عکاسی ات که یک سنجاقک است، یک جا بشینه و بعد از آنکه در لحظه مناسب دکمه را فشار می دهی، خیره می شی به بالهای ظریف سنجاقک و خطوط نازک روی بالها، یا نحوه پرواز کردن زنبورها و اون تماشای معلق بودنشان روی هوا قبل از حرکت، یا تماشای قطرات باران روی شاخه های درخت آلبالوی حیاط و انعکاسی که در هزاران قطره باران می بینی، یا تماشای رویش یک جوانه نازک و ظریف روی تنه یک درخت قدیمی، یا انعکاس نور آفتاب روی برگهای سبز درخت سیب، یا زیبایی خیره کننده یک گل زیر نور خورشیدی که در حال غروب است و ... خوب چقدر لذت تماشای این لحظه ها را دوست دارم.

توی اینستاگرامم از هر شاخه عکاسی یک دو نفر را فالوو کردم که انصافا کارهایشان عالی و بی نظیر است، اما اینکه کسی فقط شیوه عکاسی خودش را بهتر بداند و عکاسی از طبیعت را کاری تکراری و دست پایین فرض کند، غیرقابل قبول است.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۸/۲۴
حورا رستمی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.