مونولوگ

مونولوگ
Instagram

آخرین مطالب

زمستان با طعم آلبالو

يكشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۳، ۰۴:۰۰ ق.ظ

 

زمستان با طعم آلبالو

الهام فلاح

نشر ققنوس،1391

287 صفحه

7500 تومان

رمان زمستان با طعم آلبالو روایتگر داستان زندگی فرزانه جاوید از زبان خودش است. زنی که رابطه عاطفی ناموفق در جوانی، ازدواج نامناسب، بی توجهی اطرافیان و احساس تنهایی، باعث می شود که وی به دنیای خیال پناه برده و مشغول سخنگویی درونی با خود و با خیالات خود شود.

... حرفت را بزن و خودت را نجات بده. نگران این نباش که بعدها، خیلی سال که از این دستپاچگی ها و بی عرضگی ها و بی فکری های جوانی ام گذشت، چه قضاوتی درباره ات خواهم کرد و وقتی که اسم هر کسی را که همنام توست بشنوم یا چهره هر کسی را که شبیه تو است ببینم، چه فحشهایی به عشق و عاشقی و معاشقه و گیاه عشقه خواهم داد، من بی چاره آب از سرم گذشته و قورباغه ام ابو عطا می خواند.(صفحه 162 کتاب)

... چندتایی شکلات از جیبم در می آورم و تعارفش می کنم، این اولین تسلایی است که وقت درد شریکی با دیگران به ذهنم خطور می کند. یادم نمی آید کدام خری بود که به من گفت این شکلات های تلخ، ضد افسردگی اند. یکی بر می دارد و می گوید : همه اش تقصیر تلخی این شکلات هاست که دائم خوردی و خوردی و به خورد من هم دادی. کاش شکلات هایت با طعم آلبالو بود...(صفحه 163 کتاب)

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب، بیان کردن مشکلات و رنج های یک زن و نشان دادن اتفاقات و مشکلاتی است که ممکن است برای هر زنی در جامعه کنونی، حتی مادر، خواهر و اطرافیان نزدیک ما با آن مواجه شوند.

سامار کتاب دیگری از این نویسنده است که توسط انتشارات ققنوس و در صد و هفتاد و شش صفحه و قیمت هفت هزار و پانصد تومان به تازگی به چاپ رسیده است.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۱/۳۱
حورا رستمی

نظرات  (۲)

ممنون...
۳۰ فروردين ۹۳ ، ۲۱:۰۳ سمیه-تهران نوشت
چه کتاب باحالیه فکر کنم از این کتابا باشه که من خوشم بیاد روزت خیلی خیلی مبارک عزیزم
پاسخ:
ممنون سمیه جان

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.